סדנאות להורים

הורים מובילים – סדנת העצמת ילדים עבור הורים

אל תוותרו עלי! כיצד להפוך להורים המובילים תהליך של שינוי? בואו ללמוד ולתרגל דרכי התערבות יעילות.

"כל החיים הרגשתי שאני לא כמו כולם. חושב אחרת, מרגיש אחרת, מתנהג אחרת. כל חיי שמעתי שאני עצלן, שחבל שאני לא מנצל את הפוטנציאל שלי. התחושה הבסיסית ביותר שלי, דבר שאני זוכר כבר שנים, הייתה הישרדות. לא להצליח, אלא רק לעבור את היום, את הרגע [….] לכן אני פה בעיקר כדי לדבר אליכם מהמקום של הילד הקטן שלא מסוגל. כדי לנסות לשתף אתכם בנקודת המבט של מי שמתמודד עם הפרעת קשב או לקות למידה – מבפנים". (מתוך "אל תוותרו עלי", ספרו של שמר ארזי).

תהיתם פעם מה מתרחש בליבם ובמוחם של ילדות וילדים עם הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה? מה באמת עובר עליהם? מה הם צריכים בשביל להצליח?

כשנולד לנו ילד, אנו מביטים בו כעל כליל השלמות. אולם כשמתגלה קושי, אנו כהורים עוברים תהליך של אבל עד לקבלה והשלמה עם המצב. לאחר מכן מתעשתים,  ומתחילים להשקיע אינסוף משאבים, זמן ומרץ, עושים הכול על מנת שהילד יצליח. מעבירים לילות ארוכים ללא שינה, והמחשבות לא נותנות מנוח. כיצד נכון לפעול? למי לפנות? היכן טעינו? מה לא עשינו? האם נכשלנו כהורים? כיצד מתמודדים עם הקשיים?

הורות בימינו היא משימה מאתגרת מאוד, המלווה ברגשות אשם בלתי פוסקים ובשאלות אינסופיות לגבי מעשינו ותפקודינו. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהורים לילדים עם הפרעות קשב ולקויות למידה – התהיות, החששות והחרדות מוקצנים אף יותר.

אבל המצב הזה איננו גזירת גורל! כדי להביא לשינוי עלינו לפעול ולהסכים ללמוד, ולהתפתח לצד ילדינו.

אז אתם מוזמנים להרצאתי, שבה אשתף מניסיוני האישי והמקצועי על ההתמודדות וכיצד ניתן להצליח. בסדנה תקבלו כלים שיסייעו לכם להעצים את ילדכם, לפתח בו תחושת מסוגלות וללמוד כיצד להתמודד עם קשיי היומיום, הן בסביבה הבית ספרית והן בבית.

מטרות הסדנה

  • רכישת ידע אודות הפרעות קשב.
  • רכישת דרכי התערבות וכלים יעילים בתחומים שונים, לרבות הצבת חוקים וגבולות, התמודדות עם מטלות והבנת עולמם הרגשי של ילדים עם הפרעת קשב.
  • היכרות מעמיקה עם דפוסי הורות המתאימים לילד עם הפרעת קשב.

קצת עלי; שמר ארזי, בוגר תואר שני בחינוך מיוחד ומומחה להפרעות קשב ולקויות למידה ואף מתמודד עימן בעצמי. כעשרים שנה עוסק בהתערבות פרטנית, ליווי הורים, הרצאות וסדנאות, הן לאנשי מקצוע והן לקהל הרחב. מחבר הספר "אל תוותרו עלי".

  • הסדנה מורכבת משישה מפגשים בני שעה וחצי כל אחד.

לבירורים ולהרשמה

לפרטים והרשמה אנא צרו קשר Shemer@shemerarazi.com
בטלפון 054-8107434 או באמצעות הטופס בתחתית העמוד