הדרכת הורים פרטנית

כיצד להפוך להורים המובילים תהליך של שינוי? בואו ללמוד ולתרגל דרכי התערבות יעילות.

תהיתם פעם מה מתרחש בליבם ובמוחם של ילדות וילדים עם הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה? מה באמת עובר עליהם? מה הם צריכים בשביל להצליח?

כשנולד לנו ילד, אנו מביטים בו כעל כליל השלמות. אולם כשמתגלה קושי, אנו כהורים עוברים תהליך של אבל עד לקבלה והשלמה עם המצב. לאחר מכן מתעשתים, ומתחילים להשקיע אינסוף משאבים, זמן ומרץ, עושים הכול על מנת שהילד יצליח. מעבירים לילות ארוכים ללא שינה, והמחשבות לא נותנות מנוח. כיצד נכון לפעול? למי לפנות? היכן טעינו? מה לא עשינו? האם נכשלנו כהורים? כיצד מתמודדים עם הקשיים?
הורות בימינו היא משימה מאתגרת מאוד, המלווה ברגשות אשם בלתי פוסקים ובשאלות אינסופיות לגבי מעשינו ותפקודינו. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהורים לילדים עם הפרעות קשב ולקויות למידה – התהיות, החששות והחרדות מוקצנים אף יותר.
אבל המצב הזה איננו גזירת גורל! כדי להביא לשינוי עלינו לפעול ולהסכים ללמוד, ולהתפתח לצד ילדינו.

מטרת המפגשים

מטרת המפגשים היא להעניק לכם, כהורים, ידע תיאורטי על הפרעת הקשב, וידע מעשי אותו תוכלו ליישם מול ילדכם. במהלך המפגשים תלמדו להכיר את עולמו הרגשי של ילדכם, כיצד להעצים אותו ולפתח בקרבו תחושת מסוגלות; תלמדו כיצד להתמודד עם קשיי היומיום, הן בסביבה הביתית והן בבית הספר, ותפתחו דפוסי הורות המתאימים לילד עם הפרעת קשב. תרכשו דרכי התערבות וכלים יעילים בתחומים שונים, לרבות הצבת חוקים וגבולות ברורים, התמודדות עם מטלות, תלמדו כיצד לקיים תקשורת בריאה עם הילד ולהיות ערים לקשיים שהוא חווה ולצרכיו, כיצד לצמצם התקפי זעם ולהתמודד עם אימפולסיביות, מהי חשיבותה של השגרה וכיצד לשמרה, כיצד לשמש לילד כמתווך לעולם החיצוני לו ולסייע לו להפיק את המיטב מהפרעת הקשב, ועוד.

קצת עלי

שמר ארזי, בוגר תואר שני בחינוך מיוחד ומומחה להפרעות קשב ולקויות למידה ואף מתמודד עימן בעצמי. כעשרים שנה עוסק בהתערבות פרטנית, ליווי הורים, הרצאות וסדנאות, הן לאנשי מקצוע והן לקהל הרחב. מחבר הספר "אל תוותרו עלי".

לבירורים ולהרשמה

לפרטים והרשמה אנא צרו קשר Shemer@shemerarazi.com
בטלפון 054-8107434 או באמצעות הטופס בתחתית העמוד