שמר ארזי – אודותי

לאורך כל שנות בית הספר היסודי והתיכון התמודדתי עם לקויות למידה והפרעת קשב שלא אובחנו ולא טופלו. שוב ושוב הוזמנו הורי לשיחות נוקבות עם המורה, שהאשימה שאני אמנם "חכם אבל עצלן", "לא מממש את הפוטנציאל" ו"צריך לקחת את עצמי בידיים".
בערך מאז כתה ה' חוויתי כל הזמן כישלונות ותסכול. נכשלתי במבחנים. נכשלתי.

לא ידעתי שיש לי הפרעת קשב ולקויות למידה, אלא רק שאני תלמיד גרוע ולא מוצלח, מאכזב את הורי ומשהו אצלי לא עובד כמו שצריך. בעקבות זאת חייתי בתחושה של אשמה, שאיני שווה ושלא אצליח בחיים. הרגשתי שאין לי תקווה, אין לי יכולת בחירה ואין לי עתיד.
רק אחרי הצבא הלכתי לאבחון. האבחון מצא שיש לי הפרעת קשב ולקויות למידה, בעזרתו של איש יקר מרדכי פומרנץ, בדרך התערבותית של תרגול המיומנויות הקוגניטיביות העזתי (כעבור שנה) ונרשמתי למכינה, השלמתי את בחינות הבגרות (שלא הייתי מסוגל להצליח בהן בעבר) בהצלחה מרובה וללא קשיים מיוחדים. המשכתי ללימודי תואר ראשון ושני בחינוך מיוחד.
שמתי לעצמי מטרה למנוע מילדים אחרים לעבור את "המסע" שאני עברתי ולאפשר להם להצליח כי הם מסוגלים ויכולים!!!

כיום אני מלווה הורים, מסייע לילדים ומבוגרים לפתח את יכולותיהם הקוגנטיביות ולהשיג את מטרותיהם. בנוסף מלמד בסמינרים ומעביר הכשרות לצוותיים חינוכיים בארץ ובעולם ומרצה לקהלים שונים על ההתמודדות ועל הדרכים להפוך את הקושי להצלחה.

בנוסף אני עוסק בפיתוח ויישום של תוכנה לאימון קוגניטיבי ושיפור יכולות חשיבה ולמידה. תוכנת מיינדרי נמצאת בשימוש של ילדים ומבוגרים המתמודדים עם מגוון רחב של קשיים ואתגרים, כגון לקויות למידה, הפרעת קשב, שיקום קוגניטיבי, והגיל השלישי..

כמי שמתמודד כל חיי עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה אני מאמין "ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז יכולים להצליח!